
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/telev ... ?salo_mika
http://www.mtv3.fi/max/virittajat/ löytyy hakulomake
Valvoja: CRSC Hallitus
Ja tuksun perkele ilmoitti minun auton tuonne!Jarza kirjoitti:Ei muuta kun hakemusta vetämään jos uskaltaa antaa autonsa Salon käsittelyyn.![]()
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/telev ... ?salo_mika
http://www.mtv3.fi/max/virittajat/ löytyy hakulomake
Oikein. Pisteet Tuukalle!escorvet kirjoitti:Ja tuksun perkele ilmoitti minun auton tuonne!Jarza kirjoitti:Ei muuta kun hakemusta vetämään jos uskaltaa antaa autonsa Salon käsittelyyn.![]()
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/telev ... ?salo_mika
http://www.mtv3.fi/max/virittajat/ löytyy hakulomake
Näin jarnon focuksessa piilevät kyvyt... tai jotainkoskar kirjoitti:Oikein. Pisteet Tuukalle!escorvet kirjoitti:Ja tuksun perkele ilmoitti minun auton tuonne!Jarza kirjoitti:Ei muuta kun hakemusta vetämään jos uskaltaa antaa autonsa Salon käsittelyyn.![]()
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/telev ... ?salo_mika
http://www.mtv3.fi/max/virittajat/ löytyy hakulomake
Ekan linkin takana, kommentit sivu 5:Jarza kirjoitti:Ei muuta kun hakemusta vetämään jos uskaltaa antaa autonsa Salon käsittelyyn.![]()
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/telev ... ?salo_mika
http://www.mtv3.fi/max/virittajat/ löytyy hakulomake
Tai toisin päin. Hakattu tuhansia euroja säädettävään alustaan, nylon pusliin, suojaamattomiin jarrusatuloihin, riisuttu ja putkitettu sisustaa ja reijitetty joka pelti ja näin saatu aikaan kamala ja epäkäytännöllinen rata-auto jolla käydään ajamassa Radalle.com:in vapaalla "rajoitetulla-nopudella" kierroksella letkassa muiden tötteröiden kanssa.vauhtipete kirjoitti: Ei oo nimittäin kovin monessa katuautossa esim oikeesti toimivaa alustaa, saattaahan se olla tiellä ihan kiva kurvailla mut mitäs sit kun pitäs pysyä radalla?
Totta. Näkis nää paljon puhutut 325lippispäät että mistä se kana kuseeArtery kirjoitti:Tuonne pitäisi saada justiin joku viritetty cossu, jolla pääsee radalla lujia aikoja. Näkisivät sitten miten se cossu kulkee niin saatanan lujaa.![]()
Kyllä mä väittäsin että saa, KUNHAN moottorit on samanlaisia.MustaRiesa kirjoitti:Sitte joku tulee vaihteeks nillittämään siitä kuin voorti on niin paska ku vaparina ei saa revittyä samoja tehoja ku esim BEMMI.
Vaan yritä takoa tämä jonku hooceebemaristin päähänvauhtipete kirjoitti:Kyllä mä väittäsin että saa, KUNHAN moottorit on samanlaisia.MustaRiesa kirjoitti:Sitte joku tulee vaihteeks nillittämään siitä kuin voorti on niin paska ku vaparina ei saa revittyä samoja tehoja ku esim BEMMI.
Turha lähtä ees vertaamaan mitään 24v suoraa kutosta johonkin ohc koneesee, olkoot vaikka samankokosia
No, eikös tuo kerro jo Bemmi miehistä jotain...MustaRiesa kirjoitti:Vaan yritä takoa tämä jonku hooceebemaristin päähänvauhtipete kirjoitti:Kyllä mä väittäsin että saa, KUNHAN moottorit on samanlaisia.MustaRiesa kirjoitti:Sitte joku tulee vaihteeks nillittämään siitä kuin voorti on niin paska ku vaparina ei saa revittyä samoja tehoja ku esim BEMMI.
Turha lähtä ees vertaamaan mitään 24v suoraa kutosta johonkin ohc koneesee, olkoot vaikka samankokosia
Tämä MO:n luonnehdinta melkein sopii erääseen pölhölänmäellä henterikatin vartijoimalla tallilla värkättävään etuveto escorttiin..MouTine kirjoitti:Tai toisin päin. Hakattu tuhansia euroja säädettävään alustaan, nylon pusliin, suojaamattomiin jarrusatuloihin, riisuttu ja putkitettu sisustaa ja reijitetty joka pelti ja näin saatu aikaan kamala ja epäkäytännöllinen rata-auto jolla käydään ajamassa Radalle.com:in vapaalla "rajoitetulla-nopudella" kierroksella letkassa muiden tötteröiden kanssa.vauhtipete kirjoitti: Ei oo nimittäin kovin monessa katuautossa esim oikeesti toimivaa alustaa, saattaahan se olla tiellä ihan kiva kurvailla mut mitäs sit kun pitäs pysyä radalla?
Ihan Oo'TeenäÄäääh tähän väliin... Vois tulla Henteriä morjestamaan taas tässä joku vknloppu. Samalla käydä vaikka Mutterimäellä.escovainaa kirjoitti:Tämä MO:n luonnehdinta melkein sopii erääseen pölhölänmäellä henterikatin vartijoimalla tallilla värkättävään etuveto escorttiin..MouTine kirjoitti:Tai toisin päin. Hakattu tuhansia euroja säädettävään alustaan, nylon pusliin, suojaamattomiin jarrusatuloihin, riisuttu ja putkitettu sisustaa ja reijitetty joka pelti ja näin saatu aikaan kamala ja epäkäytännöllinen rata-auto jolla käydään ajamassa Radalle.com:in vapaalla "rajoitetulla-nopudella" kierroksella letkassa muiden tötteröiden kanssa.vauhtipete kirjoitti: Ei oo nimittäin kovin monessa katuautossa esim oikeesti toimivaa alustaa, saattaahan se olla tiellä ihan kiva kurvailla mut mitäs sit kun pitäs pysyä radalla?![]()
Toki radalle.com tapahtumissa ei ole kyseinen vessa kurvaillut. Ainakaan vielä..
Toisaalta kiinnostaisi kovasti tarjota kyseistä kinneriä testattavaksi, mutta en tiedä karkaisiko etuvetoinen Salolta niin kuin hänelle kävi r2 fiestan kanssa..
kannatetaan...taitaa olla clubin tehokkain cossu niin ois hyvä saada telkkuun..madhand kirjoitti:Timon auto tuonne ehdottomasti
Ei oo kauaafomoco3 kirjoitti:kannatetaan...taitaa olla clubin tehokkain cossu niin ois hyvä saada telkkuun..madhand kirjoitti:Timon auto tuonne ehdottomasti
Timon auton liikehdintää haluaisin myös nähdä, eli pointsit täältäkin!madhand kirjoitti:Timon auto tuonne ehdottomasti
henu kirjoitti:Kukas korvaa jos salo karkuuttaa käsistään jonku laitteen ?
Vai annetaanko romu vaan takas omistajalleen ja tuumataan et pidä tunkkis ?
sierra4x4tbo kirjoitti:Eihän tätä voi kukaan vähänkään tosissaan autoja harrastava ottaa tosissaan.
Lippispäät erikseen: "Wu-huu, mun auto on MullaOnSpoileri-ohjelmassa..!!"
-Timo
Aika hilpee video.RsTuning kirjoitti:Sitten käyttäydytte mulla on spoileri.com ohjelmassa näin klubilaiset http://www.youtube.com/watch?v=GvPgLN2YJeo
Jos ohjelmaan ilmoittaa autonsa,ni varmaan kilvet kannattaa heittää mäkeen ja olla kertomatta montako hevosta ja newtonia on autossa,alkaa varmaan virkavaltaa ja Ake:a vai mikä se nykyään on kiinnostamaan ,että kuka on katsastanut auton ja miten se on saatu tieliikenteeseen ku autossa saa olla se 20% tehoja. tiedätte mitä tarkoitan.
Meillä on suomessa vähän semmoinen meininki, että kateus vie kalatkin vedestä.Timo kirjoitti:no herätys hei???? täällä klubisivuilla puhutaan avoimesti paljonko tuli heppoja, allekirjoituksissa mainostetaan mitä kalustoa tallista löytyy ja paljonko missäkin poweria, videoita julkaistaan ja penkkilappuja esitellään, pidetään huimia projektiosioita ja speksataan kaikki mitä autoon tehty, ratapäivillä käydään, varttimaili tuloksilla kilpaillaan ja niitä ylpeydellä esitellään, ja niiiiin paljon muuta.. eihän ne herranjumala poliisit tai Trafi mene jonkun Mika Salon ohjelman perässä tapahtumaan autoja tutkimaan ja hyllyttään, kyllä siihen on niin paljon helpommat keinot että hohhoijaa.. vai?
Timo puhuu aivan asiaa,mutta kyllä poliisia näyttää livenä kiinnostavan ,otetaan esimerkiksi tapaus Eurocruisingeista muuanvuosi sitten,partiot pysäytti kaikki autot ja katsoivat pellinalle ja jos esim.ahdin ei ollut merkitty rekisteriotteeseen,siellä muuten konstaapeleilla oli ruuvareita käsissä ja kilpiä lähti tuning vehkeistä.JyriN kirjoitti:Meillä on suomessa vähän semmoinen meininki, että kateus vie kalatkin vedestä.Timo kirjoitti:no herätys hei???? täällä klubisivuilla puhutaan avoimesti paljonko tuli heppoja, allekirjoituksissa mainostetaan mitä kalustoa tallista löytyy ja paljonko missäkin poweria, videoita julkaistaan ja penkkilappuja esitellään, pidetään huimia projektiosioita ja speksataan kaikki mitä autoon tehty, ratapäivillä käydään, varttimaili tuloksilla kilpaillaan ja niitä ylpeydellä esitellään, ja niiiiin paljon muuta.. eihän ne herranjumala poliisit tai Trafi mene jonkun Mika Salon ohjelman perässä tapahtumaan autoja tutkimaan ja hyllyttään, kyllä siihen on niin paljon helpommat keinot että hohhoijaa.. vai?Sitten, kun yhdistetään kukkahattutädit, televisio ja virkamiehet vailla oikeita töitä, niin kaikki on mahdollista.
![]()
Mun mielestä Salon ohjelma on vähintäänkin mielenkiintoinen ja toivottavasti siihen löytyy reilusti kalustoa ja rahoitusta pyörittää sitä ainakin yksi täysi kausi.
RsTuning kirjoitti:...jos esim.ahdin ei ollut merkitty rekisteriotteeseen...
Siis jotain tarviketurbojako?Sine kirjoitti:RsTuning kirjoitti:...jos esim.ahdin ei ollut merkitty rekisteriotteeseen...![]()
Onko tämä joku uusi villitys, että laitetaan laittomia ahtimia moottoreihin vai mitä tarkoitat?
Tuo oli lehtiartikkelissa ainakin tosi asiallisen olonen värkki, saa nähä miten suoriutuu.RsTuning kirjoitti:Tuossa kuulin,että ainakin se Audi A3 (OLI-O) on ainakin mukana ohjelmassa,tai ainakin hakenut ohjelmaan. Onhan se hieman erikoinen 3,2 Remmiahdettu varuskuntaväreissä oleva kulkine.
Onks siihen nykyään asennettu remmikin vai?RsTuning kirjoitti:Tuossa kuulin,että ainakin se Audi A3 (OLI-O) on ainakin mukana ohjelmassa,tai ainakin hakenut ohjelmaan. Onhan se hieman erikoinen 3,2 Remmiahdettu varuskuntaväreissä oleva kulkine.
Ei koskaan, koska suomalaisia ei autot kiinnosta, niin ei tuommonen paja voi menestyä. Tollanen paja on teoreettisesti mahdollista vain jonkun normi autokorjaamon yhteydessä, mutta siltikin se raha tulee sieltä normaali korjaamon puolelta.tommi.r kirjoitti:Ihan mukavia tämmöset sarjat, mutta milloinhan Suomeen tulee West coast customs tyylinen sarja tai millä nimellä senyt tuleekin.. , niin saamaan tyyliin toteutettu.Taitaa olla taalasarjoja
Kerran jopa Escortilla jäin tuolle vartilla. Meni matalahkoa 12 silloin. Luulin sen johtuneen siitä kun oli vaan kuskin jakkara sisustuksena.RsTuning kirjoitti:Tuossa kuulin,että ainakin se Audi A3 (OLI-O) on ainakin mukana ohjelmassa,tai ainakin hakenut ohjelmaan. Onhan se hieman erikoinen 3,2 Remmiahdettu varuskuntaväreissä oleva kulkine.
Suomessa tollaselle pajalle ei olis töitä, KOSKA kaikissa hipo osien hinnoissa olis n.50-60% ns. suomi kusettaja lisää ja äijien palkatkin olis varmaan niin hirveet että loppujen lopuksi se 20t€ auto (osineen ja töineen) tuliskin maksamaan 30-32t€...MouTine kirjoitti:Ei koskaan, koska suomalaisia ei autot kiinnosta, niin ei tuommonen paja voi menestyä. Tollanen paja on teoreettisesti mahdollista vain jonkun normi autokorjaamon yhteydessä, mutta siltikin se raha tulee sieltä normaali korjaamon puolelta.tommi.r kirjoitti:Ihan mukavia tämmöset sarjat, mutta milloinhan Suomeen tulee West coast customs tyylinen sarja tai millä nimellä senyt tuleekin.. , niin saamaan tyyliin toteutettu.Taitaa olla taalasarjoja
Tjaa no... Kyllähän se HHp Ikaalisissa vissiin rakentaa 5-8 ison rahan Mussea vuodessa yrityksille ja yksityisille.