
duratec 2,5 vm99
Valvoja: CRSC Hallitus
-
- Ylläpitäjä
duratec 2,5 vm99
Onko hämeen alueella mitään pajaa joka osaisi tulkita v6:ssa piilevää pikkuvikaa!? Kivitila on todennut vain että nykii kuin ajaisi automaatilla mutta mikään anturi ei anna vika koodia eli eivät saa autoa kuntoon ja 3 muuta autosähköpajaa on todennut saman eli nykii eritoten ilmastointi päällä.

-
- Viestit: 276
- Liittynyt: Pe Heinäkuu 5. 12:44:08 2002
Re:duratec 2,5 vm99
[quote author=elReino link=board=1;threadid=14371;start=0#107792 date=1063221737]<br>Onko hämeen alueella mitään pajaa joka osaisi tulkita v6:ssa piilevää pikkuvikaa!? Kivitila on todennut vain että nykii kuin ajaisi automaatilla mutta mikään anturi ei anna vika koodia eli eivät saa autoa kuntoon ja 3 muuta autosähköpajaa on todennut saman eli nykii eritoten ilmastointi päällä.
<br>[/quote] onko siitä vaihdettu tulpanjohdot ja tulpat sellaista vikaa on ollut juuri että tulee katkoksia ja myös ne suorasytkä puolat ovat välillä takkuilleet??ne ei anna mitään vikakoodia ainakaan mutta miten on,onko sytkä osia uusittu tai mitä uutta siihen on laitettu.voin tietää jotain mutta kerro ensin enemmän.

-
- Viestit: 1413
- Liittynyt: Ti Maaliskuu 5. 9:23:38 2002
Re:duratec 2,5 vm99
tekniikka osioonhan tämä kuuluisi.<br><br>Onko tarkistettu ilmastoinin täyttö? vajaalla täytöllä pomputtaa kompuraa pois päältä, näin ainakin audissa teki. joka aiheutti nykimisen.